Resultater

2018 Karting

Klasse: OK

Gokart: Tony kart

Team: RS Competition

DKM (Deutsche Kart Meisterschaft)

6. plads – indledende heat / 1. afdeling South Garda (ITA)

3. plads – indledende heat / 2. afdeling Wackersdorf (TYS)

7. plads – indledende heat / 2. afdeling Wackersdorf (TYS)

8. plads – finale 1 /  3. afdeling Ampfing (TYS)

6. plads – indledende heat / 4. afdeling Kerpen (TYS)

6. plads – indledende heat / 5. afdeling Genk (BEL)

4. plads – finale 1 / 5. afdeling Genk (BEL)

3. plads – finale 2 / 5. afdeling Genk (BEL)

World Chmapionship (SVE)

17. plads – tidstagning / World Championship (SVE)

5. plads – indledende heat / World Championship (SVE)

7. plads – indledende heat / World Championship (SVE)

8. plads – indledende heat / World Championship (SVE)

9. plads – indledende heat / World Championship (SVE)

2016

Klasse: KF Junior

Gokart: Tony kart

Team: RS Competition

Dansk Mesterskab, Dansk Idræts forbund og DASU

Poleposition / 1. afdeling Vojense

9. plads generelt

Dansk Super Kart

8. plads generelt

Poleposition / 5. afdeling Thy

Poleposition / 6. afdeling Søndersø

Bronze / 6. afdeling Søndersø

2014

Klasse: Cadett Junior
Gokart: Tony kart
Team: RS Competition

Dansk Super Kart
5. plads generelt

DASU Cup (Danmarks mesterskab)
3. plads generelt
Poleposition, 9. afdeling Thy
Sølv / 2. plads, 9. afdeling Thy
Sølv / 2. plads, 10. afdeling Thy
Poleposition, 11. afdeling Søndersø

2018 Debut i bilsport

Bil: Aquila Synergy

Aquila Synergy Cup

Poleposition / 1. afdeling Padborg

Guld – heat 1, 2 og 3 / 1. afdeling Padborg

Poleposition / 2. afdeling Djursland

Guld – heat 2 og 3 / 2. afdeling Djursland

Bronze – heat 1 / 3. afdeling Sturup

Guld – heat 2 og 3 / 3. afdeling Sturup

Bronze – heat 1 / 5. afdeling Padborg

Guld – heat 2 / 5. afdeling Padborg

Sølv – heat 3 / 5. afdeling Padborg

Poleposition / 6. afdeling Padborg

Sølv – heat 1 / 6. afdeling Padborg

Bronze – heat 2 / 6. afdeling Padborg

Guld – heat 3 / 6. afdeling Padborg

2017

Klasse: OK Junior

Gokart: Tony kart

Team: RS Competition

Vinder af Dansk Super Kart

Bronze / 1. afdeling Thy

Poleposition / 3. afdeling Vojens

Sølv / 3. afdeling Vojens

Poleposition / 4. afdeling Roskilde

Sølv / 4.afdeling Roskilde

Dansk Mesterskab, Dansk Idræts forbund og DASU

Bronze / Grindsted

World Series Karting Final Cup

9. plads – finalen / 1. afdeling Adria (ITA)

6. plads – prefinalen / 2. afdeling Adria (ITA)

2015

Klasse: Cadett Junior

Gokart: Tony kart

Team: RS Competition

Kåret som årets gokart talent – Danish Motorsport Award 2015

Vinder af Christian Bakkerud Talentpris 2015

DASU Cup (Dansk Mesterskab)

2. plads generelt

Poleposition / 1. afdeling København

Guld / 1. afdeling København

Bronze / 3. afdeling Rødby

Guld / 4. afdeling Rødby

Guld / 5 afdeling Søndersø

Dansk Super Kart

2. plads generelt

Guld / 7. afdeling Vojens

Poleposition / 8. afdeling Vojens

Guld / 8. afdeling Vojens

Sølv / 9. afdeling Grindsted

2013

Klasse: Cadett Junior

Gokart: Topkart

Team: ingen

Opstartssæson med træninger og deltagelse i klubløb